czwartek, 25 lutego 2016

Lista rozstawionych w Orange Open (czyli przykładowe zastosowania promocji).

UWAGA - wpis nieaktualny. Aktualne zasady O.O. znajdziecie w tym wpisie.
 
W poprzednim wpisie opowiadałem o promocji Orange Open, czas na jej zastosowania w praktyce.

Oczywiście wymienione niżej przykłady dotyczą tylko tych, którzy mają już co najmniej jeden abonament w Orange.Z numerem jeden rozstawiony został abonament Smart Plan LTE bez telefonu za 29.99 zł.
Abonament zawiera nielimitowane połączenia i smsy do wszystkich sieci i 1 GB internetu.
Abonament ten po połączeniu promocji "rabat na abonament" i rabatu Open (10 zł) kosztuje odpowiednio:
7,69 zł z rabatem 30%, 9,74 zł z rabatem 25% i 11,79 zł z rabatem 20%.
Są to stawki mogące bez kompleksów stanąć na korcie naprzeciw dowolnej oferty prepaidowej zawierającej nielimitowane połączenia do wszystkich sieci, chociaż ich słabą stroną jest niewielki pakiet internetu i brak wliczonych połączeń na numery stacjonarne.

Z numerem drugim rozstawiono abonament Orange Freenet bez urządzenia za 29,90 zł.
Abonament zamawiany online zawiera 25 GB pakiet internetu do wykorzystania na dołączonej karcie sim oraz dodatkowo na wszystkich kartach sim przypisanych do tego samego konta abonenckiego. Ponadto, przez pierwsze 6 miesięcy umowy opłata za abonament obniżona jest o połowę.
Abonament ten po połączeniu promocji "20% rabatu na abonament przez 24 miesiące" i rabatu Open (10 zł) kosztuje odpowiednio: 0,96 zł przez pierwsze 6 miesięcy umowy, 12,92 zł przez pozostałe 18 miesięcy umowy. Średnio dla całej umowy daje to 9,93 zł/m-c.
Taka stawka za pakiet 25 GB internetu być może nie jest absolutnie najniższa na rynku, ale wydaje się całkiem satysfakcjonująca, a na pewno jest radykalnie niższa od pakietów "bezpiecznego internetu" domyślnie uruchamianych w taryfach Smart Plan LTE po wyczerpaniu pakietu podstawowego.

Ciekawe możliwości daje gra podwójna obu zawodników. Np. przy rabacie 20%, suma kosztów to 11,79+9,93=21,72 zł/m-c, za nielimitowane rozmowy i sms do wszystkich sieci oraz 26 GB internetu. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale taki team do debla nie ma chyba konkurenta na rynku, choć przyznaję, że jego słabą stroną jest brak wliczonych połączeń na numery stacjonarne.

Na koniec zrobię symulację dla tych, którzy nie mają żadnego abonamentu w Orange, ale mieć takowy by chcieli.
Oczywiście żeby wziąć udział w turnieju Orange Open, muszą oni skompletować drużynę;-)
Pierwszy zawodnik to wspomniany wyżej abonament głosowy, ale (jako pierwszy członek drużyny) bez rabatu Open - 21,79 zł.
Drugi gracz to identyczny abonament głosowy, ale już z rabatem Open - 11,79 zł.
Trzeci (!) zawodnik to Orange Freenet - 9,93 zł.
Razem - 43,51 zł, czyli miesięcznie mniej niż 22 zł na numer z nielimitowanymi rozmowami i 13 GB internetu. Nie wiem tylko, co na to powiedzą w WTA;-), dlatego Ci, którzy nie korzystają dużo z internetu, mogą ograniczyć się do obsadzenia w drużynie abonamentów głosowych, za nieco mniej niż 17 zł/m-c w przeliczeniu na jeden numer.
Inna kombinacja to duet złożony z abonamentu głosowego i internetu mobilnego, no ale tu już nie ma rewelacji, bo razem daje to prawie 32 zł/m-c.


11 komentarzy:

 1. Brzmi to zbyt pięknie aby było prawdziwe;)
  Na jednym koncie mam play taryfowe:
  - Smart Plan Multi II
  - Smart plan LTE (z wyłączonymi schodkami)
  - OFnK

  Czy opisany powyżej patent zadziała w moim przypadku?

  OdpowiedzUsuń
 2. W Smart Plan Multi II nie da się wyłączyć schodków, czyli najpierw naliczy opłaty za dodatkowe pakiety internetu, a dopiero po ich wyczerpaniu zacznie korzystać z pakietu freenet.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze jedna uwaga. Może tak tylko napisałeś z rozpędu, ale OFnK (czyli Orange Free na Kartę) to nie to samo co Orange Freenet - usługa abonamentowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czemu komentarz wysłało jako niezalogowany, ale teraz już będę pisał z zalogowanego konta;) Tak na marginesie, wczoraj trafiłem na Twojego bloga i jednym tchem przeczytałem wszystkie wpisy. Myślałem, że mam dobre rozeznanie w ofertach operatorów GSM a Ty wyprowadziłeś mnie z błędu;)

   Wracając do tematu, w Orange mam dwa abonamenty i OFnK (czyli kartę). Myślę nad zastosowaniem patentu z dodatkowym pakietem 25 GB, oj kusi to strasznie :)

   Usuń
  2. Myślę, że można spróbować migrować Smart Plan Multi do zbliżonego cenowo Smart Planu LTE, wtedy reszta byłaby już prosta. Migrować! Nie mówię o przedłużeniu umowy!

   Usuń
  3. Kiedyś z ciekawości zajrzałem w zakładkę "dostosuj swój plan" ale byłem przekonany, że nie mogę zmienić planu taryfowego w czasie trwania umowy.
   Teraz mam Smart Plan Multi II (89,98) jego odpowiednik to Smart Plan LTE (74,98). 15 zł taniej praktycznie za to samo

   Usuń
  4. Rzeczywiście nie możesz zmienić planu na niższy. Możesz zmienić na wyższy, czyli na 89,99 powinno się dać;-) Przyznam, że sam nie próbowałem, ale tak wynika z regulaminów.

   Usuń
  5. a jak uzyskac rabat 30 %? gdzie podpisuje sie umowe, w salonie?

   Usuń
  6. W tej chwili rabat 30% można dostać tylko w DUK, przy przedłużaniu umowy.

   Usuń
 4. Plany internetowe zawierają dodatkowe usługi, np darmowy transfer w godzinach nocnych. Czy te usługi też włączają się do usług współdzielonych, tak jak pakiet 25 GB?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, że nie testowałem, ale wg. regulaminu nie.

   Usuń