sobota, 20 lutego 2016

Niedrogi telefon na raty - czyli nietypowe zastosowanie promocji Orange.Wczoraj szczegółowo opisałem promocję: przenieś numer do Orange - do 6 miesięcy gratis. 
Czas na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy:-)

Jako przykładu użyję dostępnego, w chwili pisania tego artykułu, w sklepie internetowym Orange telefonu Sony Xperia M4 Aqua (odnowiony), który w abonamencie Smart Plan LTE za 40 zł/m-c kosztuje 89 zł.

Jak wspomniałem w poprzednim wpisie, największą zaletą promocji dla przenoszących numer jest to, że łączy się z innymi promocjami.
W tym przypadku połączymy ją z promocją 20% rabatu na abonament przez 24 miesiące (promocja kuponowa).
Potrzebny będzie starter prepaid dowolnej sieci poza Orange. Starter taki możemy kupić w każdym kiosku za 5 zł.
Kiedy mamy już potrzebny starter, składamy zamówienie na wspomniany wyżej telefon, z użyciem kodu rabatowego na abonament. Oczywiście dla minimalizacji kosztów istotne jest, aby data przeniesienia numeru była możliwie odległa - najlepiej 6-miesięczna.
W czasie zamawiania powinniśmy otrzymać takie podsumowanie:
W podsumowaniu nie ma informacji o tym, że otrzymamy 6 miesięcy abonamentu za 0 zł, ale to nie szkodzi.
Tak ma być, mimo braku takiej informacji promocja zadziała, oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednią datę przeniesienia numeru.

Przed zatwierdzeniem zamówienia zobaczmy jeszcze, ile nas to będzie kosztować:


koszt
opis
5 5,00 starter dowolnej sieci
30 30,00 aktywacja w Orange
6x0 0,00 pierwsze 6 miesięcy abonamentu
18x29,79 536,22 kolejne 18 miesięcy abonamentu
89 89,00 cena telefonu w wybranym abonamencie
razem 660,22 całkowity koszt umowy

Jak widać, całkowity koszt umowy z aktywacją, starterem i opłatą za telefon to 660 zł.

Sprawdźmy teraz, ile kosztuje taki telefon w sklepach internetowych.
Jak widać, w najtańszym sklepie koszt telefonu to 779 zł, ale w tych bardziej znanych telefon kosztuje około 900 zł.
Co więcej, w sklepach internetowych musimy najczęściej wyłożyć gotówkę od razu. W Orange mamy to rozłożone na dogodne, nieoprocentowane raty spłacane przez 2 lata.
W gratisie otrzymujemy dodatkowo kartę sim, która po 6 miesiącach leżenia w szufladzie nadaje się jeszcze na prezent dla jakiegoś mało rozmownego członka rodziny;-) 

Zamawiamy? :-)


Powiązane wpisy:
Ciekawa promocja: przenieś numer do Orange - do 6 miesięcy gratis.18 komentarzy:

 1. Szkoda, że nie napisałeś o tym jak był dostępny jeszcze odnowiony Samsung s6 :(
  Adek

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego na raz napisać się nie da;-) Telefony odnowione są wrzucane większymi partiami średnio raz w miesiącu, więc jeszcze na pewno trafisz na coś ciekawego:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na jakiegoś odnowionego flagowca min. Samsung s6, iPhone 5,6 oraz ewentualnie coś z Sony Z3, Z3c, Z5c, itd. Na razie coś słabo z kuponami -30%. Orange niedawno miał promocję jednodniową -20% oraz obecnie -15% można spotkać na pewnym portalu aukcyjnym.
  Adek

  OdpowiedzUsuń
 4. Są obecnie dostępne kupony 20%, jest o tym napisane w artykule, jest on użyty na wklejonej grafice;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałem że posiadasz kupony -20% oraz kupony na -100% przez 6 miesięcy dla przenoszących numer, ale chyba tylko Ty je masz, ponieważ nigdzie ich nie można dostać. A tak to kiedyś można było kupić -30% za parę złotych na pewnym portalu.
  Adek

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziwna sprawa, bo próbuje właśnie przenieść numer z Play do Orange, mam 20 % rabatu na abo, ale jak chcde wybrac date przeniesienia 6 msc później to niestety mam dostępny tylko kolejny miesiąc.. Wiesz może o co chodzi ? Numer w Play na kartę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapomniałeś dodać, że numer musi pierw zarejestrować u danego operatora (tego którego mamy starter) zanim przeniesiemy numer.
  Adek

  OdpowiedzUsuń
 8. Co za traf! Oba wczorajsze komentarze dotyczą tego samego problemu:-D
  Przyznam się do jednego niedopowiedzenia. Mianowicie nowa platforma przenoszenia numerów wprowadzona przez UKE nie pozwala złożyć wniosku o przeniesienie numeru na kartę z 6 miesięcznym wyprzedzeniem.
  Na szczęście jest sposób żeby to obejść. Sposób został już przeze mnie wielokrotnie wypróbowany i z całą pewnością działa. Przenoszonego numeru właśnie NIE rejestrujemy. Wtedy wniosek o przeniesienie numeru jest automatycznie odrzucany, co nie przeszkadza temu, że umowa jest zawarta. My wniosek o przeniesienie ponawiamy po niespełna 6 miesiącach, tym razem rejestrując już numer i gotowe;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale wtedy jak nam odrzucą wniosek o przeniesienie numeru, to musimy płacić abonament przez 24 miesiące za numer tymczasowy. Tak jest przynajmniej u innych operatorów. W ogóle skąd pewność, że Orange zgodzi się na przeniesienie numeru po tych 6 miesiącach? Myślisz że Orange pozwoli Ci po anulowaniu przeniesienia numeru korzystać z telefonu i abonamentu (jezeli z niego nie korzystamy) za free? Co się stanie jak nie przeniesiemy numeru po tych 6 miesiącach? Dalej nic nie płacimy, płacimy za abonament na numerze tymczasowym, czy płacimy karę?
  Adek

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja nic nie myślę. Ja to już sprawdzałem na sobie i nie teoretyzuję. Jak nie przeniesiemy po 6 miesiącach to będziemy płacić za numer tymczasowy.

  OdpowiedzUsuń
 11. A jak mamy zarejestrowany numer na karte i przeniesiemy go do Orange z uwzględnioną datą za 6 miesięcy to wtedy musimy płacić abonament za numer tymczasowy przez 24 miesiące, czy przeniosą nam ten numer po 6 miesiącach i te miesiące mamy za darmo jak nie skorzystamy? Przecież bez naszego pełnomocnictwa, nie anulują nam od razu umowy. To musi trochę potrwać.
  Adek

  OdpowiedzUsuń
 12. No cóż, spróbujemy, właśnie składam zamówienie z kolejnym kodem 20 %, bo mam ich jeszcze sporo do wykorzystania.

  OdpowiedzUsuń
 13. Kiepsko, próbuje złożyć zamówienie na orange.pl ale chyba jest jakiś problem ze stroną, bo zamówienie nie chce się zatwierdzić..
  Maciek (petrydz z telepolis)

  OdpowiedzUsuń
 14. Najczęściej zamówienie nie chce się zatwierdzić gdy system wykryje błąd w danych teleadresowych lub nie zaznaczono którejś zgody na warunki umowy. Błędne pole jest wtedy zaznaczone na czerwono.

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam probuje wykonac ta operacje ale numwr na karte redbull mobile moge wyznaczyc tylko 3 miesiace do przodu. Dodam ze nr nie jest zarejestrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Należy wybrać tyle ile się da - czyli 3 miesiące. Przeniesienie i tak nie dojdzie do skutku przed zarejestrowaniem numeru.

   Usuń
 16. Skoro z przenoszeniem numeru na kartę są takie problemy, to tak się zastanawiam czy przejdzie taki patent. Zamawiamy abonament nju, teraz jest promocja, że po 3 miesiącach nie pobierają już minimalnej opłaty. Koszt 3x9zł , tylko czy można wyznaczyć przeniesienie numeru abonamentowego z terminem 6 miesięcy na przód?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie nju nie jest objęte promocją, ale w praktyce to by trzeba sprawdzić;-)

   Usuń