wtorek, 2 maja 2017

Prezent od Orange - w sam raz na komunię :-)

Czy drogi smartfon to dobry prezent na komunię? Zdania będą pewnie podzielone.

Dla tych, którzy uważają, że nie, specjaliści z Orange przygotowali inne rozwiązanie.
W najnowszym cenniku znacznie obniżono cenę konsoli Xbox One S.
W najwyższym planie wspólnym, w umowie na 36 miesięcy obniżono cenę konsoli z 360 zł do 72 zł.
Po tej obniżce wspomniana konsola jest najtańszym urządzeniem w ofercie, tańszym niż opaski na rękę, a nawet gamepady i okulary VR :-D Trzeba przyznać, że miesięczna rata w wysokości 2 zł + abonament (z 30% rabatem z DUK, połączonym z 50% rabatem Open Extra) w wysokości 20 zł nie zrujnuje kieszeni, a dziecko dostanie prezent, który będzie użytkowany prawdopodobnie znacznie dłużej niż przeciętny smartfon.
Cena takiej konsoli w sklepach przekracza 1000 zł, zatem dla posiadaczy usług stacjonarnych w Orange całkowity koszt umowy będzie niższy niż wartość samej konsoli (36 x 22 zł = 792 zł).
W umowie na 30 miesięcy obniżka jest mniejsza: z 480 zł na 210 zł, podobnie jak w umowie na 24 miesiące: z 609 zł na 360 zł, dlatego uważam, że warto się zdecydować na najdłuższą umowę.

Tym, którzy uważają, że telefon będzie lepszym prezentem chciałbym natomiast zwrócić uwagę na następujące urządzenia:
Alcatel Idol 4 z okularami VR - suma rat za telefon w umowie na 36 miesięcy wynosi 180 zł, czyli 5 zł/m-c. W umowie na 30 miesięcy będzie to 8 zł/m-c, a w 2-letnim kontakcie 15 zł/m-c. Cena tego telefonu w sklepach przekracza 1100 zł.
Huawei P9 -będzie nieco droższy, ale to ogólnie wciąż jeszcze jeden z najlepszych telefonów na rynku. Suma rat za telefon w umowie na 36 miesięcy wynosi 684 zł, czyli 19 zł/m-c. W umowie na 30 miesięcy będzie to 27 zł/m-c, a w 2-letnim kontakcie już 40 zł/m-c. Warto zapytać o to, czy dostępny jest darmowy giftbox, czyli zestaw akcesoriów do tego telefonu. W sklepach ten telefon kosztuje około 2000 zł.
Sadzę, że także w tych przypadkach warto zdecydować się na dłuższą umowę.

Oczywiście mógłbym jeszcze wymienić kilka modeli wartych polecenia, ale te wymienione wyżej są moim zdaniem najlepszym wyborem w podanych cenach, a żeby kupić telefon wyraźnie lepszy od Huaweia P9 trzeba już wydać 2 razy więcej pieniędzy i mam wątpliwości, czy mieściłoby się to w budżecie prezentu komunijnego ;-) Nie chcę też zagłębiać się już w rozważania czy jest sens dawać 8-letniemu dziecku telefon o wartości grubo ponad 2 tyś zł.

Mam duży problem, żeby wskazać telefon godny polecenia dla tych, którzy nie mają i uparcie nie chcą mieć usługi stacjonarnej w Orange. Generalnie to radziłbym jednak zmienić zdanie ;-)
W ostateczności, poza wspomnianym wyżej Alcatelem, wskażę tylko jeden telefon, który wszedł do najnowszego cennika, ale trudno mi w tej chwili powiedzieć kiedy fizycznie pojawi się w magazynach i można go będzie kupić. Może się okazać, że na prezent komunijny będzie już za późno.
Sony Xperia XA1 - w abonamencie na 24 miesiące za 50 zł/m-c rata za ten telefon wynosi 30 zł/m-c. Dodatkowo trzeba zapłacić jeszcze 49 zł na start. W sklepach kosztuje około 1200 zł. Nie jest to mało, ale telefon posiada niezłą specyfikację: Jeden z szybszych procesorów Mediateka - Helio P20, 3 GB RAM, 32 GB pamięci na aplikacje i 23 Mpix aparat, podobno wywodzący się w swej konstrukcji z flagowego modelu XZ (choć na pewno mu nie dorównuje). Słabymi stronami telefonu są niska rozdzielczość 5 calowego ekranu - 1280 x 720 i mała pojemność baterii 2300 mAh. Mankamentem jest też brak na tę chwilę wiarygodnych recenzji, choć pewnie wkrótce takowe się pojawią.  Oczywiście zakup tego telefonu w Orange może mieć sens tylko pod warunkiem uzyskania 30% rabatu na abonament.

Na koniec link do najnowszego cennika telefonów w umowach na 24 miesiące i 30/36 miesięcy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz