piątek, 19 maja 2017

Nowa promocja w Play - dobra oferta dla wybranych.

Dobra oferta w Play to rzadkie zjawisko. Dlatego postanowiłem najnowszej promocji Play poświęcić oddzielny wpis.
Jak widzicie na powyższej grafice, w promocji mamy do wyboru dwa telefony w mocno obniżonej cenie.
iPhone SE 32 GB za 1 zł w abonamencie 125 zł/m-c na pewno dobrą ofertą nie jest.
Natomiast Xperię X możemy kupić za 1 zł już w abonamencie za 95 zł/m-c i właśnie ta propozycja może być dla niektórych dobrą ofertą.
Dlaczego dla niektórych? Telefon w sklepach kosztuje (za Ceneo) od 1400 zł w górę, i jest to raczej niewygórowana cena jak za solidnego średniaka od firmy z tradycjami, opartego na dobrze znanym Snapdragonie 650, z 3 GB RAM, niezłym aparatem i nieudokumentowaną (ale potwierdzoną przez użytkowników) wodoodpornością. 
Aby nazwać ofertę Play dobrą ofertę według mojej definicji, za całą umowę nie powinniśmy zapłacić więcej niż 1400 + 24 x 15 = 1760 zł. Tymczasem 24 x 95 zdecydowanie przekracza tę wartość.
Natomiast osoby przenoszące numer do Play z oferty abonamentowej u innego operatora mogą skorzystać z promocji oferującej do 6 miesięcy abonamentu za 0 zł - do dnia przeniesienia numeru.
Osoba, która ma możliwość w pełni wykorzystać tę promocję zapłaci zatem znacznie mniej: 18 miesięcy abonamentu po 95 zł/m-c to 1710 zł, a po doliczeniu aktywacji i 1 zł za telefon wynik wciąż jest mniejszy niż 1760 zł.
Minusem takiego rozwiązania jest to, że przez pierwsze 6 miesięcy umowy wprawdzie nie płacimy abonamentu, ale prawdopodobnie mało kto będzie w pełni korzystał z usług na numerze tymczasowym.
Mamy taką możliwość, bo operator oferuje pełny no-limit w kraju, ale trudno sobie wyobrazić, że przez 6 miesięcy będziemy dzwonić do rodziny czy znajomych z nowego, nieznanego im numeru.
Dlatego być może poprawniej będzie kiedy całkowity koszt umowy 1741 zł odniesiemy do 18 miesięcy a nie 24 miesięcy użytkowania. (1741 - 1400)/18 = 18,9 zł/m-c. Jak widać przy takim założeniu oferty nie można nazwać już dobrą, choć niewiele jej do tego brakuje.
Sam abonament, czyli formuła solo L oferuje całkiem przyjemny zakres usług. Nielimitowane rozmowy SMS i MMS, to już standard. Do tego dochodzi nielimitowany pakiet internetowy, ale tu zaczyna się już schody, a właściwie jeden schodek, polegający na tym, że powyżej 10 GB w miesiącu pojawi się ograniczenie prędkości do 1 Mb ;-) Miłym dodatkiem będzie natomiast bezpłatna TV w telefonie (pakiet podstawowy) i roczny bezpłatny dostęp do serwisu ShowMax.
Standardowo oferta przewiduje pakiet nielimitowanych rozmów/SMS/MMS i 500 MB w roamingu EU przez 30 dni w ciągu całej umowy. Do tego, w wyniku dyrektywy UE, operator łaskawie ;-) dorzucił 400 bezpłatnych minut rocznie na połączenia przychodzące. Jak oni teraz rozliczą taki miks to ja naprawdę nie wiem. :-D 
Osoby potencjalnie zainteresowane ofertą proszę o kontakt na blogowy email: zielony71a@gmail.com
w celu udzielenia szczegółowych instrukcji co do sposobu skorzystania z oferty. 


8 komentarzy:

 1. Obawiam się ze Sony Xperia X został już wycofany z tej promocji pozostał tylko Iphone

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuję się czegoś dowiedzieć, ale rzeczywiście na to wygląda.

   Usuń
  2. Jakieś czary :-D Teraz jest, a jak patrzyłem kilkadziesiąt minut temu to nie było telefonu na stanie.
   No chyba, że mi "diabeł ogonem zakrył" ;-)

   Usuń
 2. Sprawdziłem, są wszystkie kolory Iphona. Sony natomiast w kolorze czarny i biały. Kusząca oferta, dodatkowy showmax na rok. Z showmaxa można korzystać jednocześnie na dwóch urządzeniach a na jednym koncie może być zarejestrowanych 5 urzadzen.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pisałem z konsultantem na czacie powiedział że nie ma Sony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A z której sieci był ten konsultant?

   Usuń
 4. Witam. Czy jeśli mam umowę do lipca w orange to jak wygląda te pół roku za darmo? Czy tylko do lipca jeśli bym przeniósł teraz czy pop roku od teraz? Jak to jest?

  OdpowiedzUsuń