piątek, 7 października 2016

Okazja dla odważnych - czyli Xperia XZ.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu mamy w Orange prawdziwą okazję. Jest jednak pewne "ale"... ale o tym na końcu wpisu :-D

W sklepie internetowym Orange pojawiła się Xperia XZ. Jest w dobrej cenie, a w dodatku dostaniemy do niej w komplecie wypasione słuchawki o wartości rynkowej (podobno) ponad 700 zł.
Szczerze przyznam, że nie znam osobiście nikogo, kto chciałby wydać ponad 700 zł na same słuchawki, należy więc przypuszczać, że podana wartość jest nieco zawyżona;-)
Ale to nie szkodzi, bowiem sam telefon też jest w okazyjnej cenie.

Jak to ostatnio najczęściej bywa, najbardziej opłaca się kupić telefon w najniższym abonamencie (z 909 zł wpłaty na start) ponieważ w wyższych abonamentach cena spada bardzo powoli, dopiero w planie wspólnym za 135 zł/m-c osiągając 389 zł, natomiast miesięczna rata za telefon jest taka sama w każdym abonamencie. Suma rat za telefon w najniższym abonamencie wynosi 2229 zł, czyli aż o ponad 700 zł mniej niż cena w sklepach podawana przez Ceneo. A przecież dostajemy jeszcze słuchawki! Doliczając dowolny abonament (z rabatem) do 55 zł/m-c ciągle mieścimy się poniżej wartości samego telefonu w sklepach.
Co więcej, nawet na Allegro znalazłem tylko jedną ofertę wyraźnie poniżej 3000 zł (sprzedający bez komentarzy i bardzo lakoniczny opis telefonu).
Przejrzałem także pobieżnie oferty innych operatorów i na tę chwilę są one wyraźnie gorsze.

Wszystko wygląda pięknie, pora więc na końcowe "ale";-)
Po pierwsze ostatnio Sony nie ma dobrej passy. Podobno producent zastanawia się nawet czy nie dać sobie spokoju z produkcją telefonów;-) Czy warto więc inwestować swoje (niemałe) pieniądze w jego produkty?
Po drugie można się spodziewać, że (tak jak w przypadku każdej nowości) cena rynkowa, a przynajmniej ta na Allegro wkrótce szybko spadnie. Wygra więc ten, kto szybko kupi, ale jeszcze szybciej sprzeda... :-D

Aktualizacja z dnia 8.10.2016

Plus przebił ofertę Orange. W cenniku ważnym od dnia 10.10.2016 Xperia XZ kosztuje:
1749 zł w abonamencie za 50 zł, co oznacza 18 x 50 + 1749 = 2649 zł dla przenoszących numer do Plusa,
1529 zł w abonamencie za 70 zł, co oznacza 18 x 70 + 1529 = 2789 zł dla przenoszących numer do Plusa - zwłaszcza ta oferta, biorąc pod uwagę 10 GB pakiet internetu zawarty w abonamencie, jest godna uwagi.


4 komentarze:

 1. Właśnie ten sam telefon wczoraj zauważyłem i od razu zadzwoniłem na *220, ale tam pani uparcie chciała mi sprzedać XA, po czym wpisała mnie na listę oczekujących na XZ ponieważ go nie mają.
  Myślisz, że można go wychwycić z obiecanym mi wcześniej przez konsultanta z DUK 30% rabatu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Plus nie przebił oferty, bo w Orange mamy za darmo co miesiąc 100 GB Internetu LTE z prędkością 5 Mb/s, czego w Plusie nie ma ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba że komuś wystarcza mniej GB internetu ;)

  OdpowiedzUsuń