środa, 5 października 2016

Najnowsze zmiany w cenniku Orange.

Kilka dni temu opublikowałem przegląd ofert indywidualnych oraz okazji w abonamentach wspólnych w Orange, ale od wczoraj mamy już zmiany. Zmian jest sporo i trudno jednoznacznie wskazać ich kierunek. Jedne telefony podrożały, inne potaniały, a są i takie, które potaniały (w wyższych abonamentach) i podrożały (w niższych) jednocześnie :-D

Ja skupię się jedynie na pozycjach, w których zmiana cen sprawia, że stały się interesującą pozycją dla poszukiwaczy dobrych ofert.

HTC One A9 - spora obniżka cen w abonamentach od 55 zł sprawia, że warto się zainteresować tym telefonem, szczególnie w niższym abonamencie wspólnym, w którym suma rat za ten telefon wynosi 890 zł.
Ceny w sklepach za ten model przekraczają 1500 zł.

Bardzo podobnie jest w przypadku iPhona 5S. Ten telefon podrożał w najniższym abonamencie, ale w abonamentach wspólnych jego cena spadła o około 100 zł i obecnie kosztuje on 850 zł w abonamencie za 85 zł/m-c. Podobnie spadły ceny innych iPhonów, ale w przypadku telefonów wartych w okolicy 3000 zł obniżka o 100 zł jest mniej odczuwalna.
Wyjątkiem jest niestety iPhone SE, który zdrożał zanim zdążył się pojawić w magazynach Orange. Jednak telefon ten jest wciąż niedostępny, więc zawsze jest nadzieja, że zanim się fizycznie pojawi, to zdąży ponownie stanieć;-)


Nie zmieniła się cena LG X Cam, ale dodatek w postaci karty podarunkowej do sieci sklepów Fotojoker o wartości 100 zł nieco poprawia opłacalność zakupu tego telefonu w najniższych abonamentach.

Warto odnotować sporą obniżkę ceny Xperii M5 w abonamentach powyżej 35 zł/m-c. Obniżka w granicach 150 zł sprawia, że telefon ten jest najtańszym telefonem z 3 GB RAM w cenniku, a w najdroższym abonamencie wspólnym trzeba za niego zapłacić jedynie 10 zł miesięcznej raty.

Nieco mniej obniżono ceny Xperii Z5 Compact. Mimo to, suma rat 840 zł w niższym abonamencie wspólnym, przy cenie w sklepach około 1500 zł, to z pewnością dobra oferta dla miłośników telefonów kieszonkowych;-)
   
Jak wspominałem wcześniej, mniej istotnych zmian jest więcej. Zainteresowani tematem mogą szczegółowo prześledzić je w cenniku, bowiem dla ułatwienia zostały one w nim zaznaczone wytłuszczoną czcionką.

3 komentarze:

 1. Ciekawym rozwiązaniem przy przedłużaniu w DUK wydaje się M5 lub zestaw Sony Xperia M5 + Smartband SWR 10 pod warunkiem, że dadzą raty z abo wyższego (podobno tak można wg forum telepolis, potwierdzasz?).
  Ciekawe czy gdzieś są jeszcze jakieś smartbandy ;)

  Drugie pytanie odnośnie jednego z wcześniejszych tematów, dostałeś info od Wojtka Jabłczyńskiego o LTE do domu + P9lite, czy masz jakąś aktualizację czy to powróci do oferty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat smartbandów sprawdzę. Też widziałem ten wpis na forum, ale za bardzo w to nie wierzę. Po pierwsze nikt tego nie potwierdził, po drugie konsultanci potrafią czasem nieźle nakręcić;-). Przykładowo ten LTE dla domu z P9 Lite: Czytelnicy komentowali, że w DUK jest dostępny, więc sprawdziłem. Faktycznie jest, ale to tylko pół prawdy. Drugie pół jest takie, że abonament do niego, który w sklepie internetowym kosztuje 45 zł, w DUK kosztuje 55 zł, czyli 240 zł więcej za całą umowę. Jak dodamy sumę rat za sprzęt i te 240 zł to wyjdzie nam w sumie rynkowa wartość telefonu, czyli bez sensu. Reasumując sądzę, że jeśli wróci do sklepu, to w wyższej cenie.

   Usuń
 2. Chciałem przedłużyc umowę z P9 Lite ale teraz to już się zupełnie nie opłaca. Gdybym go wziął w abonamencie za 35 zł. na 24 miesiące to razem z ratą płaciłbym 65 zł miesięcznie i 299 zł na start co razem przez 2 lata daje kwotę 1859. Planuję przejść do T-Mobile na kartę gdzie kupując co miesiąc pakiet za 25 zł. będę miał wszystkie rozmowy bez limitu (stacjonarne też) i 10 GB internetu. Koszt pakietu przez 2 lata to 600 zł. + telefon za 1100 co daje razem kwotę 1700 zł. 159 zł taniej niż w Orange w abonamencie.

  OdpowiedzUsuń