niedziela, 5 lutego 2017

Okazja dla tych, którzy już teraz wiedzą, że pokochają Orange;-)

Już niedługo wchodzi nowa oferta łączona Orange, o której wspominałem w tym wpisie.
Na dzień dzisiejszy nie potrafię jeszcze powiedzieć czy to będzie hit czy kit, ale widzę już pierwszy sposób, w jaki można wykorzystać nową ofertę;-)

Z regulaminu (który wyciekł z Orange) opublikowanego na Telepolis wynika, że wybranie nowej oferty pozwoli nam bez żadnych konsekwencji anulować aktualną umowę na telefon komórkowy. To rzadka okazja, bo zwykle zerwanie umowy wiąże się z koniecznością zapłacenia wysokiej kary umownej.

Oto jak wyglądają odpowiednie zapisy regulaminu:
"4. Jeżeli korzystają już Państwo z Usługi telefonicznej świadczonej w Sieci mobilnej (telefon komórkowy), mogą Państwo skorzystać z Promocji:
1) w dowolnym momencie trwania obecnej umowy zawartej na czas określony lub na czas nieokreślony - jeżeli korzystają Państwo z oferty bez telefonu, lub
2) nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od dnia  zawarcia  umowy lub  aneksu na czas określony - jeżeli korzystają Państwo z oferty z telefonem, lub
3) w dowolnym momencie trwania obecnej umowy zawartej na czas określony - jeżeli korzystają Państwo z oferty z telefonem i skorzystali Państwo z zakupu telefonu na raty. Wtedy zobowiązani są Państwo do zapłaty pozostałych rat za urządzenie zgodnie z Harmonogramem spłaty rat, który Państwo od nas otrzymali."Dla mnie szczególnie interesujący jest punkt trzeci, który pozwoli anulować nawet całkiem świeżą umowę z telefonem, oczywiście pod warunkiem spłacania samych rat za telefon.
Wygląda na to, że jeśli zamierzamy skorzystać z nowej oferty, to podpisując przed 10.02 umowę na telefon komórkowy, za tydzień będziemy mogli ją anulować, zatrzymując zakupiony telefon;-)
Ma to sens tylko w przypadku kiedy suma rat za telefon jest znacznie niższa niż wartość rynkowa telefonu, ale o to nietrudno w wysokich abonamentach.
Tu powstaje jednak jedna wątpliwość, bowiem artykuł z Telepolis wspomina, o możliwości anulowania abonamentów do 69,99 zł/m-c, natomiast sam regulamin nie wskazuje na takie ograniczenia.

Na szczęście zamawiając abonament "na odległość" nic nie ryzykujemy. Jeżeli potwierdzą się korzystne zapisy regulaminu, to dobrze. Jeśli potwierdzi się wersja z ograniczeniami, to w ciągu 14 dni i tak możemy odstąpić od umowy bez podania przyczyn. W takim wypadku najlepiej złożyć zamówienie tuż przed 10 lutego, tak aby była jeszcze możliwość odesłania kuriera bez podpisywania umowy, co pozwoli uniknąć kłopotliwego odsyłania telefonu i umowy po odstąpieniu.28 komentarzy:

 1. witam
  przepraszam, ale nie do konca zrozumialem. od 10lutego zmienia sie oferta a napisal Pan aby zamowic przed 10 i nie wiem kiedy ewentualnie kotaktowac sie z DUK orange. konczy mi sie umowy ichce ja przedluzyc na S7 albo XZ w umowie na 30msc. dziekuje z gory za pomoc ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję zrobić to przed czwartkiem.

   Usuń
  2. Właśnie ,ja też planuje przedluzenie umowy,mając już inne usługi,i nie wiem kiedy to zrobić czy przed czy po ,proszę o radę

   Usuń
  3. Radzę przed, ale z możliwością odstąpienia od umowy.
   Wtedy wybierzesz odpowiednią opcję jak już wszystko będzie jasne.

   Usuń
  4. Z nowszych informacji wynika, że dotychczasowa oferta po 10 pozostanie bez zmian. Jeśli się to potwierdzi, to w zasadzie nie ma powodu żeby zamawiać przez 10. Można zamówić po tej dacie.

   Usuń
 2. Więc jak wejdzie taki zapis to i telefony pójdą tak,do góry by ,w razie zrezygnowania z umowy opłacało się to dla Orange
  Można porównać to z ofertą na raty za telefon i ofertę bez rat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już poszły do góry.

   Usuń
  2. Niektóre stanialy
   Chyba ze jest jakiś inny cennik niez ten co ostatnio Pan wysyłał

   Usuń
 3. Tylko czy to na pewno to się będzie opłacało? Przykład na S7, za telefon zapłacimy raty 24*50 zł, co daje 1200 zł, abonament 130 zł się anuluje i będziemy płacić 69 zł/miesiąc, co daje 1656 zł, razem 2856 zł, a nie wiadomo, jaki telefon i za ile dostaniemy w nowej ofercie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, tego jeszcze nie wiadomo, ale można założyć, że operator wprowadza nową ofertę po to, żeby ją sprzedawać. A ten ewentualny manewr z S6 może ją tylko poprawić. Na pewno nie pogorszy.

   Usuń
 4. A co z obecnymi firmowymi umowami?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy aby błąd , który utrzymuje się na stronie Orange , od ponad tygodnia w ofercie abonamentu za 39,99 - nie jest celowy przed nową ofertą ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie nie można wybrać oferty wybierając najpierw abonament a potem telefon, tylko odwrotnie, więc pewnie zwykły błąd na stronie.

   Usuń
  2. nie do końca , bo w ten sposób nie można wybrać oferty na dłużej niż 24 m

   Usuń
 6. cennik która Pan udostępnił dot . oferty e -sklepu i duk , czy duk ma swoje cenniki ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej chwili cennik DUK jest taki sam jak e-sklepu.

   Usuń
 7. a ogólnie , jeżeli posiadają inne to są one lepsze czy wręcz przeciwnie gorsze?

  OdpowiedzUsuń
 8. Zielony - bierzesz A5? Umowa na 24 m-ce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem to żadna okazja, jest w tej samej cenie co S6.

   Usuń
 9. Panie Gerardzie, czy wiadomo już czy w związku z nową ofertą jutro zmieni się i cennik telefonów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmieni się na pewno, ale nie wiem w jakim zakresie.

   Usuń
  2. Rozumiem,że ceny pójdą w górę?

   Usuń
  3. Jeszcze?
   Mam nadzieję, że nie :-)

   Usuń
 10. Panie Gerardzie, czy mając obecnie telefon stacjonarny Orange bez innych usług, umowa na czas określony upłynęła 31 XII, będę mógł wybrać LOVE z zachowaniem tego samego numeru stacjonarnego, czy dotyczy to tylko nowych aktywacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko wskazuje na to, że tak. Zmuszanie do zmiany numeru byłoby całkowicie bez sensu.

   Usuń