wtorek, 28 lutego 2017

Superduet - kolejna ciekawa oferta w T-Mobile.Właściwie powyższa grafika pokazuje (prawie) wszystko.
Za 100 zł/m-c otrzymamy nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y i pakiet 5 GB internetu dla każdego z 2 numerów. Dodatkowo 2 telefony Samsunga: A3 (2016) i J3 (2016) za 1 zł (każdy).

Ważne jest jednak także to, czego reklama nie pokazuje. Przenosząc numer do T-Mobile możemy przez 4 miesiące zapłacić za abonament tylko złotówkę, a to w znacznym stopniu zmienia opłacalność oferty.
Policzmy. Wg. Ceneo te 2 telefony Samsunga warte są 850 + 550 = 1400 zł.
20 miesięcy płatnych umowy oznacza okrągłe 2000 zł całkowitego kosztu umowy. Po odjęciu wartości telefonów otrzymamy 600 zł całkowitego kosztu usług. 600/24 i dodatkowo podzielone na 2 karty SIM to dokładnie 12,5 zł/m-c, czyli oferta ta spełnia kryteria dobrej oferty.
Aktualizacja: Okazuje się, że jednak nie jest tak dobrze. 4 miesiące abonamentu za złotówkę zmniejsza nam miesięczny koszt w tym okresie jedynie o 9 zł/m-c/numer, gdyż pozostała część opłaty okazuje się być ukrytą ratą za telefon, na którą rabat nie przysługuje.

Kolejna rzecz, o której reklama nie informuje, to możliwość zmiany proponowanego zestawu telefonów.
Niestety nie udało mi się dotychczas ustalić z jakiego cennika (i której jego rubryki) można wybrać telefony przy zmianie zestawu, ale wiem na przykład, że zamiast tych  Samsungów można otrzymać dwie Xperie XA za dopłatą 270 zł.

Regulamin oferty jest dla mnie osobiście mało zrozumiały, ale być może komuś uda się odnaleźć informacje na ten temat.
Inną możliwością jest oczywiście rozmowa z konsultantem i ustalenie szczegółów.

Aktualizacja: szczegóły na temat doboru telefonów w tej ofercie znajdziecie w tym wpisie.

8 komentarzy:

 1. Ja to liczę trochę inaczej. Dla mnie telefon jest wart tyle, za ile można go sprzedać. Wtedy ceny są o jakieś 50 zł niższe (800 i 500) i dostajemy ofertę na pograniczu dobrej. Jednak na tle oferty innych operatorów ta wygląda nadzwyczaj dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można i tak. Jednak ustalenie ceny za jaką można sprzedać telefon nie zawsze jest proste, no chyba że ktoś prowadzi komis ;-)

   Usuń
  2. Racja, do tego nie każdy potrafi sprzedać telefon, a w komisach sprzedawać nie radzę. 2 lata temu brałem w Orange Samsunga Galaxy Alhpa, z ciekawości poszedłem do komisu, gdzie zaoferowali mi za niego 300 zł! Na allegro sprzedałem go za 1375 zł :)

   Ja zawsze sprawdzam cenę na allegro, oczywiście pomijam najtańsze telefony bez faktury (czyli bez gwarancji), bez pudełka itp. no i od niedawna telefony z sieci Plus. Sprawdzam po ile jest najtaniej od operatora z Polski z fakturą, ważne też żeby telefon nie był otwierany. A jak jest wysyp telefonów po jakiejś promocji, to czekam aż się sprzedadzą i dopiero wyceniam :)

   Usuń
 2. W życiu nie zaryzykował bym przejścia do tej firmy ,chyba że regulamin który jest tam napisany został by zweryfikowany przez kompetentną osobę .Znając życie to te 99,90 to nie wszystko ......wyjdzie w praniu że dorzucą jeszcze jakieś opłaty .

  OdpowiedzUsuń
 3. I tutaj się zgodzę w 100% z tym stwierdzeniem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, że też nie mam zbyt wielkiego zaufania do tego operatora, bo w przeszłości zasłynął zagraniami nie fair (słynne akcje ”daj piątaka” i "daj 3 grosze"), ale akurat ta promocja wydaje mi się całkiem bezpieczna, a kilka postępowań UOKiK powstrzyma chyba ułańską fantazję zarządu TM.

   Usuń
  2. No i musiałem odszczekać ;-)

   Usuń
 4. Za złotówkę można mieć xperie xa i e5

  OdpowiedzUsuń