piątek, 10 lutego 2017

Orange Love (2 w 1) - to nie będzie miłośc od pierwszego wejrzenia;-)

Wyjaśniło się już dlaczego start oferty zaplanowano na 10 a nie 14. Jest dziesiąty, a operatorowi nie udało się nawet opublikować regulaminów i cenników nowej oferty na swoich stronach www, o możliwości jej zamówienia nie wspominając. Pewnie na 14 będą gotowi ;-)

Na szczęście mamy dalsze przecieki. W tym ten, którego byłem szczególnie ciekawy, czyli cennik urządzeń w nowej ofercie.
Nie wiem jak Wy, ale ja się nie zakochałem. Patrząc na ceny urządzeń w nowej ofercie, dochodzę do nieuchronnego wniosku, że zdecydowanie wolałbym sprzedawać urządzenia operatorowi po takich cenach, niż je od niego kupować ;-)

Po cichu liczyłem, że promocyjne ceny urządzeń poprawią trochę ofertę, ale skoro tak się nie stało, to porównajmy starą ofertę z nową, patrząc na ceny samych usług. Dziś skupię się na ofercie Love 2 w 1.

Najniższa możliwa cena za ofertę Love 2 w 1 to 69 zł/m-c.
W tej cenie otrzymujemy internet stacjonarny po miedzianym kablu lub w technologii LTE i abonament komórkowy z nielimitowanymi połączeniami i SMS do wszystkich sieci oraz 3 GB pakiet internetu.
Ze światłowodem zapłacimy więcej, w zależności od prędkości nawet do 109 zł/m-c.

Dotychczas taka oferta kosztowała:
70 zł - neostrada + opłata za utrzymanie łącza (tyle samo trzeba było zapłacić za najwolniejszy światłowód).
45 zł - internet LTE dla domu

30 zł - porównywalny abonament komórkowy  (ale bez darmowych rozmów na telefony stacjonarne).
Dodatkowo przysługiwał jednak rabat Open Extra, który powodował, że efektywna cena abonamentu komórkowego spadała o połowę, a ze światłowodem możliwa była obniżka nawet o 100%, o czym pisałem w tym wpisie.

Czyli:
- w opcji z LTE dla domu porównywalny pakiet kosztował dotychczas 45 + 15 = 60 zł/m-c
- w opcji z  neostradą porównywalny pakiet kosztował dotychczas 70 + 15 = 85 zł/m-c
- w opcji ze światłowodem z roczną umową 80 + 0 = 80 zł/m-c

W przypadku internetu LTE mamy zatem min 15% podwyżkę, przy czym należy dodatkowo uwzględnić znacznie korzystniejszy cennik urządzeń w dotychczasowej ofercie.
W przypadku neostrady i światłowodu mamy podobną obniżkę, ale biorąc pod uwagę możliwe do uzyskania dotychczas rabaty promocyjne na abonament, ceny są bardzo porównywalne.
Dodatkowo dopłacając parę złotych, mogliśmy wybrać abonament zawierający w cenie roaming, większy pakiet internetu czy większą ilość kart SIM.

Nie wykluczam, że przy bliższym poznaniu nowa oferta zyska na atrakcyjności (na przykład gdy pojawią się promocje w cenniku urządzeń), ale szczególnie na to nie liczę. Nieco bardziej atrakcyjna wydaje się być bogatsza kuzynka - Love 4 w 1, ale tu z kolei mam wątpliwości co do liczby osób zainteresowanych w ogóle posiadaniem telefonu stacjonarnego, niezależnie od jego ceny.

9 komentarzy:

 1. W ofercie 4w1 telefon stacjonarny pozbawiony jest znaczenia, bo de facto nie generuje dodatkowych kosztów. Ta oferta brzmi interesująco nawet jeżeli policzy się sam internet, telewizję i komórkę.
  Sprawdziłem trzy telefony z cennika oferty i wychodzi taniej niż na ceneo i to w ratach 0%, a nie jednorazowo wykładając kwotę. Oczywiście są też takie kwiatki jak s7 edge kosztujący w sumie 2800.
  W tej ofercie pewnie najciekawsze jest ile kosztują te telewizory w porównaniu do ceneo.
  No i szkoda, że cennik nie uwzględnia np. xboxa (który ztcw ciągle jest dostępny przedłużając umowę na telefon). Jeśli ktoś miał już telewizję to pewnie ma i telewizor.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem bardzo ciekawy jak ta telewizja będzie chodziła na ADSL. Mój brat ma neostradę i w porywach osiąga download do 3 Mbps. Zgadzam się, że na światłowodzie to już co innego, ale to na razie obejmie może z 5% klientów.

   Usuń
 2. W listopadzie przedłużyłem umowę na LTE dla Domu, teraz na dniach będę przedłużać umowę na abonament komórkowy z telefonem na raty. Zastanawiam się czy po wejściu taryfy Love do powyższych usług zakupionych oddzielnie będzie nadal przysługiwał mi rabat Orange Open, czy raczej mogę się z nim pożegnać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W dalszym ciągu mogę opierać się tylko na przeciekach, ale podobno rabat Open pozostaje bez zmian.

   Usuń
 3. Mając full zestaw (telewizja, internet domowy (do 80mb/s bez możliwości światłowodu), telefon) i kończący się abonament telefoniczny... zmierzam w kierunku Sony XZ, ale widzę, że grudniowa oferta nie na raty była dużo lepsza. Coś polecisz? Wiadomo coś o szalonych dniach w lutym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem dokładnie kiedy będą szalone dni, ale w końcu chyba się doczekamy. Sam mam jeden abonament do przedłużenia. Jeżeli ktoś może czekać to niech czeka.

   Usuń
 4. Nie posiada ktoś rabatu 30% na abonamnet? :) kończy mi się umowa, a moje rozmowy Z DUK nic nie dają. Klient z 15 letnim stażem ma gorsze warunki niż nowy :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba się do tego przyzwyczaić a pisał Pan wypowiedzenie?

   Usuń
 5. A jaki rabat Ci proponują przy jakim abonamencie ?

  OdpowiedzUsuń