sobota, 5 listopada 2016

Kolejne "szalone dni" w Orange - dla kogo jest ta promocja?

Kiedy wczoraj po raz pierwszy spojrzałem na stronę najnowszej promocji Orange pomyślałem, że wreszcie mamy coś ciekawego. Na pierwszy rzut oka wyglądało to interesująco. Samsung Galaxy S6 przeceniony o 250 zł, rata za Sony Xperia XA obniżona o 15 zł/m-c, czyli o 360 zł w skali umowy. Ratę za Huawei P8 Lite obniżono o połowę, co oznacza 240 zł w skali całej umowy.
Szybko siadłem do komputera z myślą, że podzielę się z Wami dobrymi informacjami i ... tu nastąpiła brutalna konfrontacja z rzeczywistością;-)

Po pierwsze okazało się, że cena Xperii XA tak naprawdę obniżona jest jedynie o 5 zł/m-c. Obecnie błąd na grafice został już poprawiony i pokazuje ona prawidłową wartość.
Najgorsze jednak jest to, że według moich informacji promocja nie obowiązuje w DUK.
Sądzę, że nikt z Czytelników mojego bloga nie zrezygnuje z 30% rabatu z DUK tylko po to, żeby skorzystać z tej promocji. Czy mam zatem dla kogo pisać? Czy takie obniżki mogą zachęcić kogoś do zmiany operatora na Orange? Wątpię, ale zobaczmy. Przy okazji rozwinę temat abonamentów innych niż wspólne.

Przypomnę, że tydzień temu pisałem o dobrych ofertach w abonamencie wspólnym. Skupiłem się na najwyższym abonamencie wspólnym, według następującego toku rozumowania:
1. Jeśli abonament wspólny, to tylko z komplecie z usługą stacjonarną.  Rabat za posiadanie usługi stacjonarnej jest bowiem wyższy niż abonament za tą usługę.
2. Wyższy abonament wspólny po rabatach z DUK i Open Extra kosztuje 23,70 zł/m-c, natomiast niższy abonament wspólny z tymi samymi rabatami kosztuje tylko o około 10 zł/m-c mniej. Biorąc pod uwagę niższe ceny telefonów (choć nie wszystkich) i dodatkowe usługi (większy pakiet internetu, nielimitowane stacjonarne, roaming) właściwie nie ma sensu rozważać wyboru niższego abonamentu.

Pozostaje pytanie: co z pozostałymi abonamentami? Można sobie wyobrazić sytuację, że ktoś naprawdę nie ma co zrobić z trzema kartami SIM i wybór abonamentu wspólnego nie jest dla niego oczywisty.
Po ostatnich zmianach w cenniku mocno skurczył się wybór telefonów, które opłaca się kupić w najniższych abonamentach. Obecne "szalone dni", nic w tym względzie nie zmieniają, promowane są bowiem wyższe abonamenty.
Nie da się przy tym nie zauważyć, że w najwyższym abonamencie indywidualnym za 75 zł/m-c, rabat za posiadanie usługi stacjonarnej ponownie jest wyższy niż abonament za tę usługę;-) Wprawdzie zaoszczędzić można tylko 5 zł/m-c, ale w skali całej umowy coś tam się już uzbiera;-)

Zobaczmy zatem jak "szalone dni wyglądają z punktu widzenia osoby rozważającej przeniesienie numeru do Orange, a posiadającej usługę stacjonarną.


Całkowity koszt umowy, czyli suma wszystkich obowiązkowych opłat związanych z umową, jest zbliżony w tych przykładach do rynkowej wartości telefonu. Można zatem powiedzieć, że dla posiadaczy usług stacjonarnych Orange, zamierzających przenieść numer komórkowy do Orange, operator ma dobrą ofertę.
Ci, którzy usług stacjonarnych Orange nie mają i mieć ich nie chcą, muszą poczekać na lepszą promocję.25 komentarzy:

 1. Czy przy planie Wspólnym konieczne jest pobranie dodatkowych kart sim?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czemu w tabelce zrezygnowałeś z wiersza rata + abonament? :) Ja zawsze patrzyłem tylko na to. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla przenoszących numer abonament płaci się przez 18 miesięcy, a raty za telefon przez 24. Dlatego sumowanie tego byłoby mylące.

   Usuń
 3. Czy ten 30% rabat jest jeszcze rzeczywiście możliwy do uzyskania? Złożyłem już rezygnację, oraz byłem przełączant do DUK, gdzie niczym mnie nie uraczyli. Na moim profilu na stronie www mam dwie pozycje "rabat na abonament 4,99", a poniżej "rabat na abonament 15 zł". Ogólnie 54,99 zł z 84,98 za iPhone 7 32gb, z opłatą wstępną 369 zł. Warto poczekać aż sami się odezwą, czy już więcej nie ugram? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie dostają, ale to nie znaczy, że Ty też dostaniesz. Sam tak kiedyś miałem, że inni dostawali, a ja nie.

   Usuń
  2. Wczoraj przedłużyłem umowę przez DUK na internet LTE dla domu-rabat 20% i 200 zł rabatu na sprzęt(oferta bez rat na sprzęt)oraz abonament telefoniczny-rabat DUK 30%, więc potwierdzam że jest możliwy do uzyskania oczywiście po zarejestrowaniu w systemie rezygnacji.

   Usuń
  3. To ile kosztuje Cię abonament na internet po tym rabacie?

   Usuń
 4. Ja zauważyłem, że Orange nie stara się utrzymywać klientów. Dwa miesiące temu rezygnowałem z abonamentu na internet mobilny i konsultant w salonie podczas składania rezygnacji ani słowem się nie odezwał dlaczego chcę zrezygnować. Później po złożeniu rezygnacji nikt do mnie nie dzwonił z propozycją wycofania rezygnacji (pomimo wyrażonej zgody na kontakt). Dwa tygodnie temu przeniosłem inny abonament do T-Mobile i tak samo jak poprzednio nikt z Orange nie zadzwonił z propozycją pozostania w sieci (umowa kończy się w przyszłym miesiącu).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze możesz odezwać się sam do orange i jak zobaczą rezygnację mogą Cię połączyć do DUK (zależy od konsultanta).

   btw Zielony, przedłużyłem ofertę przez DUK. Jutro powinienem dostać papiery, podesłać info dot. zamówienia?

   Usuń
  2. Sam nie zamierzam dzwonić ponieważ decyzja o przejściu do T-Mobile była świadoma i raczej nieodwołalna. To Orange powinno do mnie zadzwonić z propozycją zostania w sieci. Jeśli tego nie zrobią to znaczy, że nie zależy im na starych klientach.

   Usuń
 5. Witam.
  Czy telefony z Orange maja simlocka ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z mojego doświadczenia wynika, że z reguły nie, ale trzeba się liczyć z takim ryzykiem i nie da się tego sprawdzić przed zakupem.

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pytanie, czy w ofercie dla firm można coś ugrać na cenie telefonu?
  juga

  OdpowiedzUsuń
 8. Czyli z abo (biz krajowy za 43,04 złbrutto na 2 n-ry też nic się nie ugra?
  juga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, trzeba spróbować;-) Wiem tylko, że łatwiej jest coś ugrać w taryfach indywidualnych.

   Usuń
 9. Dzięki, wychodzi na to że indywidualne propozycje sa lepsze od firmowych (tych małych)
  juga

  OdpowiedzUsuń
 10. co myślicie o Huawei Nova w orange? wydaje się ciekawą opcją, w abo wyjściowo za 54.99 cena za tel. 35zl rata a na start 299zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co tu myśleć jak go jeszcze nie ma (poza cennikiem).

   Usuń
  2. u konsultantów telefonicznych chyba już jest możliwość zamówienia go. Ciekawe czy w przypadku przedłużania przez DUK dodadzą również opaskę Talkband(jakby nie było tez jest nieco warta;)

   Usuń
 11. Mam takie szybkie pytanie. Czy te wszystkie wyliczenia uwzględniają koszt usługi stacjonarnej? Jeżeli nie to co wychodzi najtaniej poza telefonem stacjonarnym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie uwzględniają.
   Najtaniej wychodzi oferta opisana w tym wpisie:
   http://zielony71.blogspot.com/2016/12/najnowsze-zmiany-w-cenniku-orange.html

   Usuń