czwartek, 3 listopada 2016

Przegląd promocji na 11.11

O tym co to za święto, pisałem tydzień temu. Rzecz jasna nie chodzi o odzyskanie niepodległości, a jedynie trywialne zyskanie paru dolarów zniżki;-)

Aliexpress.
Tu lista promocji jest najdłuższa, bowiem to właśnie Aliexpress jest głównym organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia.
Kupony rabatowe umożliwiają zakup ze zniżką. Jednak jest kilka rodzajów kuponów rabatowych.

Najlepsze są kupony Aliexpress. Umożliwiają obniżenie ceny każdego towaru i w każdym sklepie na Aliexpress o wartość kuponu. Przy jednym zakupie można wykorzystać tylko jeden taki kupon, o ile transakcja spełnia warunki kuponu, takie jak minimalna wartość zakupu i okres wykorzystania kuponu.
Skąd wziąć takie kupony:

1. Są one wydawane dla nowych użytkowników aplikacji mobilnej. Zasady opisane są tutaj.  Jest to najprostszy i bezpłatny sposób pozyskania kuponów.

2. Kupony można "zakupić" za coinsy (czyli monety) zdobyte w grach itp. dostępnych w aplikacji mobilnej.
Ta metoda jest również bezpłatna, ale czasochłonna i absorbująca. Najpierw trzeba zdobyć monety, co zajmuje sporo czasu, a później jeszcze wykazać się refleksem, aby wymienić je na kupony. Wymiana na kupony jest bowiem możliwa tylko o pełnych godzinach, a liczba kuponów jest bardzo ograniczona i te o wyższych nominałach (czyli 7$ i 10$) znikają po kilku milisekundach;-)
Zdobycie kuponów pierwszą metodą jest znacznie łatwiejsze;-)

3. Możliwy jest też zakup kuponów za gotówkę. Kupony sprzedawane są za połowę ich wartości, jednak użycie zakupionego kuponu możliwe jest tylko po przekroczeniu wartości zakupów oznaczonej na kuponie
Przykładowo można kupić kupon o wartości 20$ za 10 $, ale żeby go użyć wartość koszyka zakupów musi przekraczać 69$

4. Kupony można też teoretycznie zdobyć biorąc udział w konkursach Aliexpress (ten i owy), ale moim zdaniem szanse wygrania są tak niewielkie, że nawet szkoda czasu na rozgryzanie zasad.

Kolejny rodzaj kuponów to kupony sklepów - można je wykorzystać tylko w aplikacji mobilnej, w konkretnym sklepie i wg. zasad oznaczonych na kuponie. Przykładowo ten sklep rozdaje 2 rodzaje kuponów. 2$/99 i 3$/299. To typowe w przypadku kuponów sklepowych. Niska wartość kuponu, a wysoka wartość zakupu umożliwiająca jego wykorzystanie. Jednak rozdawane są one za darmo i można je wykorzystać razem z kuponami Aliexpress. Kupony te można też "zakupić" za coinsy lub wygrać w "kole fortuny" i wtedy ich warunki wykorzystania zwykle są znacznie lepsze, np 10$/30 itp. Niestety tylko niewielka część sklepów umożliwia zakup swoich kuponów za monety.

Ostatni rodzaj kuponów to kupony select. Jest to nowy rodzaj kuponów i nie do końca wiem jak będą one działały w praktyce, ale z opisu wnioskuję, że można ich będzie użyć tylko w sklepach, które to umożliwiają.
Każdy kupon select ma wartość 2$. Przykładowo jeśli sklep umożliwia zniżkę kuponami select o 4$ przy zakupach za 99$, to należy zużyć 2 takie kupony i dokonać zakupu za minimum 99$.
Kupony select są w tej chwili rozdawane w aplikacji mobilnej w ilości 9 szt użytkownika. Dodatkowo można je zakupić za monety i wygrać w grze "koło fortuny".
Kupony te można łączyć z innymi kuponami.

Poza kuponami, liczne sklepy przygotowały specjalne ceny na dzień 11.11
Lista takich sklepów branży telekomunikacyjnej jest dostępna tutaj. Widzę na pierwszy rzut oka, że nie jest to lista kompletna, ale praktycznie każdy sklep na platformie szykuje jakieś promocje, więc sporządzenie pełnej listy praktycznie nie jest możliwe.
Każdy, kto choć trochę orientuje się w cenach chińskich telefonów z pewnością zauważy, że przekreślone ceny przed promocją z reguły są mocno zawyżone, tak żeby ceny promocyjne wyglądały atrakcyjniej;-)


Joybuy
Nieco mniej znany konkurent Aliexpress także przygotował kupony. Do wyboru są 4 nominały, które można dostać zupełnie za darmo, codziennie, przez parę minut po 8 polskiego czasu. Ponadto, nowi użytkownicy mogą teoretycznie otrzymać dodatkowy kupon 5$/8, ale mnie nie udało się tego dokonać;-)
Tradycyjnie przygotowano obniżki cen, ale jak zwykle są to obniżki od cen bardzo zawyżonych;-)
Jest też koło fortuny, w którym nie można nic wygrać i flash sale ze średnio atrakcyjnymi towarami.
Według mojej oceny warte zainteresowania mogą być telefony sprzedawane 11.11 z wykorzystaniem kuponów (joy collection), bowiem obowiązuje na nie rok chińskiej ;-) gwarancji i można płacić Paypalem.


DHGate
Ta platforma nakierowana jest trochę na odbiorców hurtowych. Ale jeśli chcemy zakupić już 2-3 sztuki, to ceny mogą okazać się konkurencyjne, zwłaszcza z kuponami. Serwis polecam wykorzystać raczej przy zakupach niższej wartości niż telefony (etui, ładowarki itp). Ochrona kupującego działa podobnie jak na Aliexpress, ale trudniej znaleźć opinie na temat tego jak działa w praktyce. W dużej części przez DHGate sprzedają te same sklepy, które znajdziemy na Aliexpress. Podobno można to wykorzystać negocjując ceny ("na Alexpress sprzedajecie to taniej").
Dla nowych użytkowników, za rejestrację z tego linku przyznawany jest kupon 10$/30.
Kupony przygotowane na 11.11 dają około 10% rabatu, ale nowi użytkownicy dostaną z marszu jedynie kupon na 5$. Wyższe nominały przygotowane są tylko dla starych wyjadaczy;-)
Dodatkowo przygotowano "koło fortuny", które umożliwi wygranie dodatkowych kuponów. Ich wartość i prawdopodobieństwo wygranej ma zależeć od wartości wcześniejszych zakupów. Wstępnie wygląda, że możemy w ten sposób liczyć na dodatkowe 5% rabatu, o ile wcześniej wydamy co najmniej 200$. Albo i nie :-D


Lista promocji będzie uzupełniana. Jeżeli natraficie na coś ciekawego, o czym nie napisałem, to proszę o informację w komentarzach.


 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz