środa, 16 listopada 2016

Czy można wycisnąć jeszcze więcej niż z DUK?

Przypomnę, że o najlepszych sposobach przedłużania umowy w Orange pisałem w tym artykule.
Ostatnio, ze względu na problemy z dostępnością kodów rabatowych, praktycznie byliśmy skazani na łaskę DUK. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala niektórym otrzymać warunki zbliżone, a nawet lepsze niż w dziale utrzymania klienta. Może nie jest to grupa zbyt liczna, ale zawsze;-)
We wpisie na temat ostatnich zmian w cenniku Orange wspomniałem o kilku przykładach telefonów, które w sklepie internetowym Orange są tańsze niż to wskazuje cennik.
Gdyby udało się do tego załatwić 30% rabat na abonament, to otrzymamy ofertę lepszą niż z działu utrzymania. Niestety 30% się nie da, ale da się uzyskać 25% rabatu wykorzystując promocję dla przenoszących numer do Orange. Da się pod jednym warunkiem - zamierzamy korzystać z abonamentu wspólnego. Warunek nie jest taki straszny, bo obecnie abonament wspólny to jedyna oferta, która się w Orange naprawdę opłaca;-)

Załóżmy, że mamy do przedłużenia umowę, która kończy się za pół roku, ale już teraz kończy nam się rabat na abonament. Sytuacja taka dotyczy wszystkich, którzy przedłużali umowę na długo przed upływem poprzedniej, albo na przykład podpisali umowę na 30 miesięcy, ale rabat do niej otrzymali tylko na 24 miesiące.
W takiej sytuacji negocjacje z DUK prawdopodobnie nie przyniosą oczekiwanych efektów. Przypadki otrzymania rabatu 30% tak wcześnie przed końcem umowy są raczej wyjątkiem.
Rozwiązanie będzie też przydatne dla tych, którzy posiadają usługi stacjonarne w Orange, ale nie mogą jeszcze skorzystać z rabatu Extra, bowiem zostanie on włączony dopiero przy podpisaniu kolejnego aneksu.

Otóż wystarczy kupić w kiosku starter dowolnej sieci (poza Orange) i przenieść go do Orange (do abonamentu wspólnego) z wykorzystaniem promocji dla przenoszących numer do Orange.
6 miesięcy zwolnienia z płacenia abonamentu to mniej więcej odpowiednik 22% rabatu z DUK (wprawdzie 6/24=25%, ale rabaty procentowe naliczane są trochę inaczej, przez co w rzeczywistości są nieco wyższe, niż wynika to z ich nazwy).
Numer, który zamierzaliśmy przedłużyć możemy teraz dołączyć jako numer dodatkowy do abonamentu wspólnego i będzie on darmowo korzystał ze wszystkich usług, które są na numerze głównym.
Praktycznie nie ma więc większej różnicy, który numer jest główny, a który dodatkowy.
Oczywiście warunkiem powodzenia całej akcji jest to, że naszą umowę w ogóle da się już przedłużyć. Dlatego należy to uprzednio sprawdzić.

Te 25% rabatu, w połączeniu z niższymi niż w cenniku cenami telefonów sprawiają, że otrzymana oferta jest bardzo porównywalna z tym, co moglibyśmy teoretycznie wycisnąć z działu utrzymania klienta.
W przypadku jednego telefonu (iPhone 5S) jest nawet lepsza. Jeżeli uwzględnimy dodatkowe korzyści z przedłużenia umowy w sklepie internetowym (dodatkowe gadżety, mokazja itp), to chyba warto ją przemyśleć.   

17 komentarzy:

 1. Zrobiłem symulację przeniesienia numeru według twoich informacji dla Iphone 5S ...
  http://www.fotosik.pl/zdjecie/47b4cbc7fd0e633d
  Pytanie czy te 15,01 jest doliczone już gdzieś do abonamentu czy dodatkowo trzeba doliczyć ?
  Ewentualnie napisz sumę wynikającą z całego abonamentu jeśli można prosić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te 15 zł (czyli ratę za telefon) trzeba doliczyć.
   Natomiast abonament, który wybrałeś to nie jest abonament wspólny. W abonamencie wspólnym będzie to 18 x 85 za abonament, 24 x 15 raty za telefon + opłata wstępna i aktywacja (199+30).

   Usuń
  2. Czyli żadna rewelacja cenowa:(

   Usuń
  3. Bez żadnych dodatkowych rabatów dopiero przy trzech numerach spełnia moje kryteria dobrej oferty. Ale z rabatem Extra jest już dużo lepiej.

   Usuń
  4. Daj link do tych rabatów Extra mam 3 numery w Play to sobie przejdę do Orange

   Usuń
  5. Nie bardzo wiem co masz na myśli. Rabat Extra naliczany jest automatycznie jeśli posiadasz w Orange usługę mobilną i stacjonarną jednocześnie. Nie potrzeba do tego żadnego linku.

   Usuń
  6. Ok tego nie wiedziałem. Nie posiadam żadnej usługi w Orange

   Usuń
 2. Czy promocja 6 miesięcy gratis (kupon) nie wyklucza się przypadkiem z OOE?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocje kuponowe według regulaminu wykluczają się z OOE.

   Usuń
 3. Odnośnie wpisu z forum o blokadzie telefonu, to w cenniku z 3-11-2016 dla firm, jest napisane, że telefony mają blokadę

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie.
  Otóż przenoszę numer z sieci Play do sieci Orange.
  Skorzytałem z promocji 6 miesięcy za 0zł i moje pytanie jest takie.
  Czy będę mógł skorzytać z rabatu jeżeli posiadam również telefon stacjonarny ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to 6 miesięcy gratis to czasami nie polega na wygenerowaniu kuponu? Bo 2 lata temu przechodząc tą samą drogę (Play->Orange) generowało się kod na stronie. A ten gryzie się z OOE (bodajże punkt 13 regulaminu OOE)

   Usuń
  2. Jest jeszcze druga promocja, która nie wymaga kodu;-)

   Usuń
 5. Zielonych wybierając abonament na stronie na dole jest przycisk "pobierz kupon" dla przenoszacych numer. Czy to nie wyklucza OOE? Czy kupując starter trzeba go zarejestrować czy jeszcze nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według mojej wiedzy nie da się już kupić startera bez rejestracji.
   Zgodnie z regulaminem rabatu Open Extra nie łączy się on z promocjami kuponowymi, natomiast jest chyba sposób, aby to ominąć, ale to już na priv.

   Usuń