piątek, 11 listopada 2016

Powoli tracę orientację - kolejne zmiany w cenniku Orange :-D

Od razu wyjaśniam. Nie tracę orientacji z powodu zmian w cenniku. Zmiany są niewielkie.
Tracę orientację, ponieważ ostatnie dwa cenniki nie są zgodne z ofertą prezentowaną w sklepie internetowym Orange. Jest to dla mnie wyjątkowo dotkliwe, ponieważ od czasu wprowadzenia "nowego wystroju" w sklepie, w znacznym stopniu opieram się na cenniku. W sklepie trzeba sprawdzać cenę każdego telefonu z osobna, zagłębiając się przy tym w otchłanie kolejnych podstron. Trwa to całe wieki i naprawdę robię to niechętnie. Wygląda jednak na to, że nie ma innego wyjścia :-(

Wracając do zmian w cenniku. Najistotniejsze z nich to:
1. Znaczna podwyżka cen Sony Xperii XZ. Szczególnie w najniższych abonamentach. Teraz zakup tego telefonu można rozważać tylko w najwyższych planach, a najlepiej wcale. Szczególnie, że dodawane do niej gratisy też zeszły na psy. Początkowo były to naprawdę fajne słuchawki, później niezły (choć gejowsko różowy) zegarek, teraz jest to podstawka na biurko :-D
2. Lekko obniżono cenę telefonu LG X Cam, ale generalnie niewiele to zmienia.
3. Do cennika trafiła nowość  - Huawei Nova z doczepioną opaską. Trudno na razie znaleźć opinie użytkowników tego telefonu, ale wstępnie wygląda, że jest to dobra oferta. W ofercie operatora telefon jest tylko kilkadziesiąt złotych droższy od P9 lite (w abonamencie za 35 zł/m-c), a dysponuje już 3 GB pamięci RAM i nieco szybszym procesorem. W sklepach ceny tej nowości sięgają 1700 zł. Przenoszący numer do Orange zapłacą za niego łącznie około 1850 zł w skali całej umowy w abonamencie za 35 zł/m-c, a więc niewiele więcej niż w sklepie. W wyższych abonamentach cena telefonu spada nieco wolniej niż innych modeli. W najdroższym abonamencie niewiele więcej zapłacimy za Huawei P9. W wyższych abonamentach z tym telefonem polecam raczej umowę na 30 miesięcy. Wygląda na to, że podobnie jak to było z Xperią XZ, jest to dobra okazja dla tych, którzy zdołają telefon szybko sprzedać, zanim ceny rynkowe spadną.

Ciekawsze jednak jest to, czego w cenniku nie ma. Od razu dodam, że według moich informacji nie ma tego również w DUK.
Samsung Galaxy S6 kosztuje 399 zł na start + 25 zł/m-c, w każdym abonamencie od 75 zł/m-c.
Samsung Galaxy S7 ze słuchawkami gratis kosztuje 699 zł na start + 45 zł/m-c, w każdym abonamencie od 75 zł/m-c.
W przypadku iPhona 5S niezgodność z cennikiem dotyczy tylko abonamentów za 75 i 85 zł/m-c. Zapłacimy w nich 199 zł na start i 15 zł/m-c.
Huawei P8 Lite jest tańszy niż w cenniku o 5 zł/m-c, we wszystkich abonamentach od 35 zł/m-c.
Sony Xperia E5 kosztuje o 5 zł/m-c mniej niż w cenniku, w każdym abonamencie od 55 zł/m-c.
Także HTC Desire 825 kosztuje o 5 zł/m-c mniej niż w cenniku, w każdym abonamencie od 55 zł/m-c.
Łatwo zauważyć, że niezgodności cen dotyczą telefonów promowanych w "szalonych dniach". Zakres promocji jest więc nieco większy niż informuje o tym reklama.

W przypadku 3 ostatnich telefonów nie ma to większego znaczenia. I tak nie są to pozycje, które bym szczególnie polecał. Inaczej jest w przypadku Samsungów i iPhona, szczególnie w abonamencie wspólnym za 85 zł/m-c. Obniżka o ponad 200 zł w skali całej umowy to już coś, o czym warto wspomnieć.
Dla posiadaczy usług stacjonarnych (obecnych i przyszłych), myślących o przeniesieniu numeru do Orange stwarza to ciekawą okazję, którą śmiało można zaliczyć do bardzo dobrych ofert

Jak widzimy całkowity koszt umowy jest zbliżony do wartości rynkowej telefonu. Jest to sytuacja podobna do tej, o której pisałem w poprzednim wpisie poświęconym "szalonym dniom", ale tym razem dotyczy abonamentu dla 3 kart SIM.
Przypomnę, że w odróżnieniu od bardzo dobrych ofert, o których pisałem w tym wpisie, z tej oferty może skorzystać każdy. Nie jest ona bowiem uzależniona od szczodrości pracowników DUK;-)
Mogą z niej nawet skorzystać dotychczasowi abonenci Orange, którym do końca umowy pozostało więcej niż pół roku i w DUK nie mają czego szukać. Temat ten rozwinę jednak już w kolejnym wpisie.14 komentarzy:

 1. @zielony71 a jak oceniasz tel.Orange Neva 80? Miałeś może z nim styczność?(na papierze nie wygląda to źle: fhd,snap617, 2gb ram, p.wew16gb.) W abonamencie 54,99 jest za 19zł+10złraty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korci mnie właśnie żeby go przetestować, bo choć to typowy chińczyk (ZTE), to jednak z normalną polską gwarancją i w typowo chińskiej cenie. Niestety ciągle brak czasu :-(

   Usuń
 2. Jaka według Pana jest aktualna cena w abonamentach wspólnych (wyższy i niższy) iPhonów 6 i 7?
  Nie mogę tego za nic znaleźć na stronie a DUK podaje jakieś absurdalne wartości....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2004287/4104780913.pdf
   To jest aktualny cennik (2 ostatnie kolumny to plany wspólne)
   Ceny w DUK i w sklepie internetowym powinny być zgodne z tym cennikiem. Sklep jest chwilowo nieczynny, więc nie ma jak sprawdzić.

   Usuń
  2. Cos nie tak czytam ta tabele.... bo to sie tez różni od tego co Pan podaje np w tym wpisie.....
   A jak wyglada tabela dla 30m

   Usuń
  3. Wpis jest z 11, a dziś jest 20;-)
   http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2004287/4104780923.pdf

   Usuń
 3. Dalej nie kumam.... opłata mc jest podana już z abonamentem?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ok i z 15 złotowym rabatem za telefon na raty.:)
  Ciekawe ze galaxy s7 jest dużo tańszym zestawie z geer fit niz bez....

  OdpowiedzUsuń
 5. A kojarzysz czy P9 DUAL SIM jest dostępny?

  OdpowiedzUsuń
 6. Twoim zdaniem zmieniło sie cos w cennikach po dzisiejszej aktualizacji? Możesz podać link do miejsca z cennikami w PDF ( nie bezpośrednio do samych PDFów)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.orange.pl/kid,4002009272,id,4003758647,article.html#oferta_menu
   Na dole strony w sekcji cenniki i regulaminy.

   Usuń