sobota, 12 listopada 2016

Kolejna okazja w Plusie.

Na ogół Plus nie ma zbyt dobrych ofert. Czasami jednak potrafi zaskoczyć. Tak było w przypadku oferty z Honorem 7 Lite, o której pisałem w tym wpisie. Co ciekawe, oferta ta prawie w niezmienionej formie (podniesiono opłatę na start do 50 zł) jest sprzedawana do dzisiaj.

Mam nadzieję, że tak samo będzie w przypadku nowej oferty, która pojawiła się w sklepie internetowym Plusa. Chodzi mi o Lenovo (Motorolę) Moto G4 Plus, którą możemy kupić za złotówkę w abonamencie za 70 zł/m-c. Telefon jest spory, 5,5 calowy ekran robi swoje, dlatego do zestawu dołączony jest plecak gratis. Przy okazji chciałbym pogratulować operatorowi poczucia humoru :-D

Wiem jednak, że telefony z dużymi ekranami mają swoich zwolenników. Telefon będzie dla nich propozycją godną zastanowienia. Szczególnie dla tych, którzy lubią robić zdjęcia telefonem. Po przejęciu Motoroli, Lenovo w serii Moto pozytywnie wyróżnia się na tle większości chińskich marek jeśli chodzi o jakość aparatów montowanych w telefonach. Producent twierdzi wręcz, że aparat w Moto G4 Plus jest najlepszy w swojej klasie cenowej. Osobiście nie testowałem, ale faktem jest, że 16 MPx matryca, podwójny autofokus, czy możliwość ręcznego ustawienia długości czasu naświetlania nie jest powszechna.

Plus oferuje ten telefon dokładnie w tej samej cenie, w jakiej wcześniej oferował Huawei/Honor 7 Lite, czyli z 1 zł w abonamencie za 70 zł/m-c. Dlatego nie od rzeczy będzie porównanie obu telefonów, które w większości aspektów mają bardzo zbliżone parametry: taka sama rozdzielczość ekranu (full HD), 2 GB pamięci RAM, brak NFC, obsługa wszystkich używanych w Polsce pasm LTE, zbliżona pojemność baterii itd.
Na korzyść Moto G4 niewątpliwie przemawia jakość wbudowanego aparatu, funkcja szybkiego ładowania baterii i czysty android, który zwiększa prawdopodobieństwo płynnego działania systemu po dłuższym okresie czasu, a także daje nadzieję na szybsze aktualizacje.
Honor z kolei charakteryzuje się odrobinę wyższą wydajnością, jest wyraźnie mniejszy i (moim zdaniem) ładniejszy.

Abonament za 70 zł/m-c w Plusie oferuje nam możliwość nielimitowanych rozmów i SMS-y w kraju, 5 GB pakiet internetu oraz 120 minut w roamingu UE. Przypominam, że przenoszący abonament do Plusa są zwolnienie z opłaty za 6 pierwszych abonamentów.

Policzmy: 18 x 70 zł + 1 zł = 1261 zł. Tyle zapłacimy za cały okres umowy przy przeniesieniu abonamentu do tego operatora.
Sam telefon wg. Ceneo warty jest obecnie około 1200 zł. Nie licząc plecaka;-)
Dlatego nie zawaham się nazwać tej oferty kolejną dobrą ofertą Plusa. Oby mieli takich więcej :-) 

Na koniec mam dobrą wiadomość dla tych, którzy chcieliby się zapisać do Klubu Czytelników Bloga ;-)
Korzystając z tego linku, przy składaniu zamówienia w Plusie możecie jednocześnie zapisać się do Klubu. Wystarczy przesłać na mój adres email: zielony71a@gmail.com numer, dokładną datę i godzinę złożenia zamówienia oraz nazwę wybranego planu taryfowego.
Zachęcam  do korzystania z linku przy zamówieniu, także wtedy gdy nie jesteście zainteresowani Klubem.
Nic Was to nie kosztuje, a dla mnie stanowi miłą formę podziękowania za moją pracę:-)


6 komentarzy:

 1. Widzę, że Plus zabrał już promocję 2x więcej internetu (za 70zł było 10GB) a poza tym nie ważne jakiej wielkości pakiet danych byśmy w Plusie mieli i tak za transmisję w protokole RTSP Plus skasuje nas dodatkowo. I to nie tanio:) Radzę dobrze przeczytać regulamin przed przeniesieniem do nich numeru...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszna i cenna uwaga.
   Korzystanie ze streamingu audio/video w Plusie obciążone jest dużym ryzykiem. W dodatku chyba jedynym rozwiązaniem jest zmiana APN, co przy okazji blokuje transmisję LTE. To wręcz niewiarygodne, że duży operator zastawia na klientów takie pułapki!

   Usuń
  2. Podobno właśnie zmiana APN na "internet" rozwiązuje problem, ale tak - LTE na kartach głosowych wtedy nie działa. Kuriozum - masz np. 5 GB internetu i musisz pilnować się, żeby jakiś zainstalowany program (np. do live streaming'u radia internetowego) nie łączył się z siecią po tym protokole. Byłem już prawie zdecydowany na przeniesienie 2 numerów z Orange (dla Honora 8 oraz D-Linka 966 :) ), ale na szczęście znalazłem info o RTSP.

   Usuń
  3. To się nadaje do UOKiK. Skąd Kowalki ma wiedzieć, co to RTSP i czy z tego korzysta?!

   Usuń
 2. Czy rata za telefon nie obowiązuje czasem przez cały okres umowy tj.24miesiące, a 6 miesięcy rabatu to tylko na abonament?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem przy przejściu z innej sieci w plusie 1zł przez 6 miesiecy jest za całość(abo i rata) w orange 6 miesiecy darmowych tylko za abonament,rate musimy placić od pierwszego cyklu.

   Usuń