czwartek, 19 maja 2016

Czy da się coś wybrać z oferty Orange?

Bardzo krótki wpis dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez pomarańczy:-D
Jeżeli ktoś chce koniecznie podpisać teraz umowę z telefonem, to są moje typy.
Jeden z nich pojawił się dzisiaj, a o 2 pozostałych pisałem już jakiś czas temu. Nie każdy czyta archiwalne posty, dlatego przypominam.

Motorola Moto E - nie jest do może demon prędkości, ale suma rat za ten telefon to 120 zł. Sądzę zatem, że lepiej go kupić i sprzedać niż brać umowę bez telefonu.
LG K10 - jest jeszcze mało opinii na temat tego telefonu, ale uważam, że jego snapdragon 410 i 1,5 GB RAM to rozsądne minimum. Suma rat za ten telefon to 360 zł, a więc około połowy wartości rynkowej.
Huawei P9 Lite. Pojawił się dzisiaj w ofercie Orange, niestety w wersji z 2 GB RAM. Biorąc pod uwagę, że to następca całkiem udanego P8 Lite, to chyba można brać w ciemno. Suma rat za ten telefon to 600 zł, a więc także około połowy wartości rynkowej.
W niższych abonamentach do sumy rat trzeba oczywiście doliczyć opłatę początkową, ale poza tym najniższym jest ona raczej symboliczna (jedynie dla  P9 Lite w abonamencie za 35 zł jest wyraźnie wyższa niż 100 zł - a dokładnie 209 zł).
Moim zdaniem w tej chwili w Orange nie ma nic więcej wartego uwagi (ze względu na wysokie ceny). Pozostaje czekać na ewentualne promocje.

Edytowano.
Od 21.05 obniżono cenę Samsunga J5 do cen porównywalnych z LG K10 (poza najniższym abonamentem) i dlatego teraz ten telefon wydaje się być lepszym wyborem.
Z cennika wynika, że wkrótce powinny się też pojawić zestawy Huawei P8 Lite i Samsung J5 z zegarkiem Alcatela, przy czym dopłata za zegarek to tylko 50 zł. Wartość zegarka to około 300 zł, dlatego w czasie rozmów z DUK warto pytać o te zestawy. 

2 komentarze:

  1. Jaka jest oferta Orange dla firm? słyszałam, że lepiej kupić telefon i abonament na działalność gospodarczą niż prywatnie! pozdrawiam i dziękuję za przydatny wpis!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moje obserwacje są dokładnie odwrotne. Moim zdaniem oferta dla firm jest beznadziejna.

      Usuń