poniedziałek, 23 maja 2016

Telefon na raty - promocja PAYU na Allegro.

Operatorzy nie rozpieszczają nas ostatnio promocyjnymi cenami telefonów. Do wyboru jest zaledwie kilka modeli, a warunki i tak nie są wcale rewelacyjne.

Od kilku dni trwa natomiast promocja operatora płatności na Allegro, która umożliwia zakup telefonu (i nie tylko) w 20 nieoprocentowanych ratach. Sprawdziłem w regulaminie. Rzeczywiście pożyczka udzielana jest bez żadnych kosztów, nie ma ani odsetek, ani prowizji ani ubezpieczenia.
Maksymalny okres spłaty to aż 20 miesięcy, czyli prawie tyle ile trwa najczęściej umowa z operatorem.
Jeżeli ktoś chciałby jednak dokonać spłaty w krótszym okresie to jest taka możliwość. Do wyboru są okresy: 3, 5, 6, 10, 12, 15, 20 miesięcy. Można przy tym spłacić pożyczkę przed wyznaczonym terminem bez żadnych dodatkowych opłat.
Według informacji allegro decyzja o przyznaniu pożyczki udzielana jest niemal natychmiast - nawet w 15 minut, całkowicie online, bez wysyłania dokumentów, na podstawie oświadczenia o dochodach i (ewentualnie) wyciągu z konta bankowego. Niestety nie sprawdzałem tego osobiście, jeśli ktoś korzystał, to proszę o komentarze:-)

Na jakie oferty na allegro warto zwrócić uwagę?
1. Na allegro sprzedają chyba wszystkie duże sklepy internetowe: Ole-Ole, Karen, X-kom, Morele, Sferis i wielu innych. Zazwyczaj pożyczkę można także dostać bezpośrednio w tych sklepach, ale często będzie ona płatna, a formalności bardziej skomplikowane. Oczywiście ryzyko zakupu w tych sklepach jest minimalne.
Często możemy kupić modele telefonów niedostępne w dystrybucji operatorów, a same telefony są zazwyczaj niebrandowane.
2. Bardzo często można znaleźć telefony w okazyjnej cenie, sprzedawane przez użytkowników, którzy przedłużyli umowę z telefonem, ale zamierzają dalej użytkować swój stary telefon, a nowy sprzedają żeby zmniejszyć koszty abonamentu.  Warto zwrócić uwagę na telefony nowe,  nieodpakowane, do których dołączona jest faktura zakupu i karta gwarancyjna. Należy sprawdzić zgodność numerów IMEI na fakturze i pudełku, oraz zgodność danych osobowych sprzedającego z danymi na fakturze zakupu.
Jeżeli sprzedający ma dłuższą historię transakcji na allegro i 100% pozytywnych komentarzy, to ryzyko związane z takim zakupem jest minimalne, o korzyści finansowe mogą być odczuwalne.

Promocja trwa do 17.06.2016 r.
Szczegóły i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie na stronie informacyjnej promocji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz